TESLİMAT BİLGİSİSatın aldığınız ürünleriniz, siparişinizi oluştururken girmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilecektir. Teslimatların gecikmesindeki en sık karşılaşılan sorunlardan biri adres bilgilerinin yetersiz olmasıdır. Lütfen teslimat adresinizi tam ve eksiksiz olarak giriniz. Adres bilgileri kargolama işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden adres bilgilerinizin doğruluğundan emin olmadan siparişi onaylamayınız. 

Tüm gönderiler adrese ve ilgili şahsa teslim edilir. Kargo şubesinden de mal teslimatı yapılabilir. Alıcının adreste olmaması durumunda birinci dereceden yakınına kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra teslimat yapılabilir. 

Vermiş olduğunuz sipariş 16:30'dan önce olduğu takdirde gün içerisinde kargoya teslim edilir. İstanbul' a 450 km. uzaklığa kadar olan şehirlerde bir sonraki gün siparişiniz adresinize ulaştırılır.  Hafta sonları ve resmi tatil günlerinde vermiş olduğunuz siparişleriniz otomatik olarak takip eden ilk iş gününde işleme alınacaktır. ElektronikBuhar.com'dan verdiğiniz siparişi; ürününüz kargoya verilirken size e-posta olarak gönderilen sipariş takip numarası ile takip edebilirsiniz. 

Verdiğiniz siparişlerde stoklarımızda veya tedarikçi firmaların stoklarında nadiren de olsa tükenmiş olması durumu söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan mutlaka size ulaşılarak haber verilecektir. Size ulaşabilmemiz için lütfen iletişim bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. 

Siparişlerinizi sizin dışınızda bir kişi teslim alacak ise bu kişinin ismini teslimat bilgilerinde lütfen belirtiniz. Kargo görevlisine kimlik ibrazı karşılığında ürünü teslim alabilirsiniz. 

Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için adresinizin tarif bilgilerini de bu bölüme yazabilirsiniz.

Kargo'dan teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal kargo görevlisine zabıt tutturup, bizimle irtibata geçiniz. Kıbrıs dahil olmak üzere yurtdışına sevkiyatımız bulunmamaktadır.

İPTAL & İADE BİLGİSİİlk olarak siparişinizi ana sayfanızda yer alan 'Hesabım' sekmesinden kontrol etmelisiniz. Eğer siparişiniz 'Onay Bekliyor' konumunda ise iptal edebilirsiniz. 

'Hesabım' sekmesinde siparişinizin durumu kargo aşamasındaysa, siparişiniz iptal edilememektedir. Fakat siparişinizin size ulaşmasıyla birlikte ürünü 'Karşı ödemeli' olarak iade edebilirsiniz.

İade sürecini başlatmadan önce sayfa altındaki iletişim formu, telefon (0850 209 5259) veya e-mail (info@elektronikbuhar.com) yoluyla tarafımızla iletişime geçerek, iade gönderimi yaptığınız bilgisini tarafımıza iletmeyi unutmayın.

İade etmek istediğiniz ürünü, siparişinizin size ulaştığı tarihten itibaren 7 iş günü içerisinde kargo bedeli tarafımıza ait olacak şekilde iade edebilirsiniz. İade yapılan ürün mutlaka orjinal kutusunda olmak zorundadır, teslim alındığı gibi iade yapılmayan ürünler depomuz tarafında teslim alınmamakta ve iade işlemi yapılmamaktadır. İade ürün müşteri sorumluluğunda seyahat etmektedir. Satın aldığınız ürünün tahrip edilmemiş, paketi hasar görmemiş, tüm aksesuarlarıyla birlikte, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir. Hijyen unusuru önemli olan, kişisel ürünler ambalajı açıldığı takdirde iade alınmamaktadır. 


Yukarıdaki belirtilen şartlar ürün satın alırken tarafınızdan kabul edilen satış sözleşmesinde de yer almaktadır. 

İade edilen ürünün tarafımıza ulaşmasıyla birlikte, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, iade süreci başlatılır. İade ürün bedeli, iade ettiğiniz ürün depoya ulaştığı andan itibaren, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra 5 iş günü içinde havale ile banka hesabınıza yansıtılır.

Kusurlu ürün İadesi 

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 5 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Bu tür bir durumla karşılaşmanız halinde yukarıdaki adımları izleyerek ürünü tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Şikayetiniz tedarikçi firmalara iletilerek inceleme süreci başlatılır. Üründe kullanımdan doğan bir kusur yoksa ürün bedelinin tamamı tarafınıza geri ödenir. 

İade şartlarına uygun durumlarda, ElektronikBuhar.com'a gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Bunun için iade esnasında anlaşmalı kargo şirketimize ürünü 'Karşı ödemeli' olarak teslim etmeniz yeterlidir ve sizden hiçbir şekilde kargo masrafı talep edilmemektedir. 

Siparişinizin hemen akabinde ürün değişikliği yapmak istediğiniz takdirde müşteri hizmetleri departmanımız ile 0850 209 5259 numaralı telefondan iletişime geçiniz. Değiştirmek istediğiniz yeni sipariş konumunda olan ürün için stok araştırması yapıldıktan sonar değişiminiz gerçekleşecek, para iadesi veya eklenmesi gibi durumlarda Müşteri Hizmetlerimiz sizleri bilgilendirecektir.

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.